1
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne
ÚVN SNP v Ružomberku – Klinika ORL  a chirurgie hlavy a krku

ODBORNÍCI A PERSONÁL V SLUCHOVEJ OBLASTI

ÚVN SNP v Ružomberku – Klinika ORL a chirurgie hlavy a krku

Považská 1380/2, Ružomberok 034 01

+421 444 382 649

www.uvn.sk

Klinika otorinolaryngológie a chirurgie hlavy a krku ÚVN SNP – FN v súčasnosti poskytuje komplexnú diagnostickú a liečebnú starostlivosť širokej škály ochorení ORL orgánov a hlavy a krku. Zaisťuje ambulantnú a nemocničnú liečbu pre deti a dospelých s celoslovenským pôsobením a pohotovosť pre mesto Ružomberok a región Liptova a Oravy. V rámci nemocnice poskytuje 24 hodinovú konziliárnu službu. Na klinike sa ročne vykoná okolo 2 400 operačných zákrokov, čo spolu so škálou výkonov radí toto pracovisko k popredným slovenským pracoviskám v odbore otorinolaryngológia a chirurgia hlavy a krku.

V súčasnosti disponujeme kapacitou 27 lôžok a 3 lôžkami na JIS. O zabezpečenie zdravotnej starostlivosti sa stará 6 atestovaných lekárov, 8 lekárov v predatestačnej príprave, 27 zdravotných sestier, 3 ošetrovatelia na operačnej sále a 4 sanitárky na oddelení.

Pracovisko sa stalo slovenským centrom funkčnej endonazálnej endoskopickej chirurgie nosa a prínosových dutín, slzných ciest a očnice. Na špičkovej úrovni je chirurgia stredného ucha, plastická chirurgia ušnice a vonkajšieho nosa, chirurgia štítnej žľazy a prištítnych teliesok, chirurgia slinných žliaz vrátane príušnej žľazy, úrazová chirurgia mäkkých častí tváre a tvárových kostí, chirurgia nádorov v oblasti hlavy a krku a rekonštrukčná chirurgia defektov v tejto oblasti, chirurgia prednej bázy lebky (rinobázy) a bočnej bázy lebky. Vykonávajú sa tu aj otoneurochirurgické operácie nádorov sluchovo-polohového nervu v mostomozočkovom uhle a tiež endoskopická resekcia nádorov hypofýzy.

Štandardom sú endoskopické vyšetrovacie techniky s možnosťou odstránenia cudzích telies z oblasti hltacích a dýchacích orgánov.

Popri bežnej diagnostike chorôb v oblasti hlavy a krku pracovisko disponuje modernou technológiou na objektívnu diagnostiku vrodených a získaných porúch sluchu vo všetkých vekových skupinách vrátane novorodencov. V januári 2014 bol do praxe zavedený kochleárny implantačný program pre deti s vrodenou hluchotou a postlingválne nepočujúcich dospelých a implantačný program pre závesné kostné aparáty napr. pri vrodených atréziách vonkajších zvukovodov.

Pracovisko ako jedno z piatich pracovísk v odbore ORL na Slovensku v spolupráci s ORL katedrou Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave poskytuje postgraduálne vzdelávanie pre lekárov v príprave na špecializáciu v ORL a podieľa sa na vzdelávaní zdravotníckych pracovníkov v rámci zdravotníckej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Klinika má dlhodobú tradíciu organizovania odborných kurzov chirurgie stredného ucha a funkčnej endonazálnej endoskopickej chirurgie nosa a prínosových dutín ako aj plastickej chirurgie vonkajšieho nosa.

Poznáte toto zariadenie? Napíšte prosím referenciu.

Prihlásiť sa Registrovať

Pridať zariadenie

Ak ste v zozname nenašli zariadenie, ktoré poznáte, pridajte ho prosím, my sa ho pokúsime v dohľadnej dobe spracovať.

Poslať zariadenie

Daruj úsmev druhým

úsmevnahory.sk