1
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Rozhodnutím Okresného národného výboru odboru školstva v Michalovciach bola dňa 1.februára 1981 zriadená v Pavlovciach nad Uhom Osobitná škola. Vzniku samostatného riaditeľstva predchádzala existencia štyroch tried evidovaných pod vedením Osobitnej školy internátnej v Michalovciach. Ich začiatky datujeme do roku 1978. Navštevovalo ich 43 žiakov, ktorí svojou mentálnou úrovňou nestačili požiadavkám a nárokom učebných osnov a plánov základnej školy.

Osobitná škola so šiestimi triedami sídlila v školskom roku 1980/1981 v centre obce pri zdravotníckom zariadení. Do funkcie riaditeľa menoval Okresný národný výbor p. Dančeja. Vyučovací proces prebiehal v dvoch zmenách. Pôvodné priestory boli nepostačujúce, vyžadovali rekonštrukciu a rozšírenie. V spolupráci so závodom Chempik Michalovce bol vypracovaný projekt výstavby novej časti školy vrátane riaditeľne a zborovne. 

Dodatkom číslo 3 k zriaďovacej listine zo dňa 01.09.2008 Špeciálnej základnej školy, Kapušianska 2, Pavlovce nad Uhom sa mení názov školy a školského zariadenia na Spojená základná škola s organizačnými zložkami : Špeciálna základná škola a Praktická škola.

Poznáte toto zariadenie? Napíšte prosím referenciu.

Prihlásiť sa Registrovať

Pridať zariadenie

Ak ste v zozname nenašli zariadenie, ktoré poznáte, pridajte ho prosím, my sa ho pokúsime v dohľadnej dobe spracovať.

Poslať zariadenie

Daruj úsmev druhým

úsmevnahory.sk