1
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

300€ 100€ 50€ 20€
Vlastná suma - jednorazový dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte jednorazovo
Podporte nás a darujte úsmev druhým

Váš pravidelný finančný dar nám pomôže stabilizovať a rozšíriť našu pomoc pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Ďakujeme :)

100€ 55€ 15€ 5€
Vlastná suma - pravidelný dar
Meno, priezvisko a email
Spôsob platby

Zvýraznené políčka sú povinné.
Darujte pravidelne

Popis:

Polydaktýlia je vrodená fyzická anomália určená evolučnou fázou štvornožcov, kedy sa pri premene plutiev v končatinách vyvinulo viac ako dnes bežných päť prstov. Z hľadiska súčasnej medicíny ide o súhrnné označenie vrodenej chyby, ktorá má za následok väčší počet prstov na nohe alebo ruke než je bežné. Polydaktýlia sa môže vyskytovať izolovane ako jediná ťažkosť pacienta, alebo môe byť súčasťou iných syndrómov, napr. Pattauov syndróm. Často býva táto chyba dedičná, teda môže byť frekventnejšia v niektorých rodinách - je to tak u familiárnej polydaktýlie. Najbežnejšou formou polydaktýlie u ľudí je šesťprstosť. Prsty navyše bývajú častokrát slabo vyvinuté, najčastejšie vyrastajú z malíčka. Niektoré sú aj funkčné. V prípade, že prebytočný prst / prsty nemajú kosti, môžu aj samé odpadnúť. Väčšie prsty bývajú chirurgicky odstraňované.

Prejavy:

  • viac ako päť prstov na ruke alebo nohe
  • izolovane, ale aj ako súčasť iných syndrómov

Na mape sú vyznačené rodiny so syndrómom - Polydaktýlia

Po registrácii môžete tieto rodiny kontaktovať. Prípadne Vás v budúcnosti môže kontaktovať druhá rodina, s ktorou si môžete vymeniť informácie.

Ak máte tento syndróm, zaregistrujte sa

Daruj úsmev druhým

úsmevnahory.sk